Gabinet nefrologiczny
Nerki to niezwykle ważny dla funkcji życiowych człowieka parzysty narząd. Nerki filtrują krew, oczyszczają organizm z toksyn i odzyskują z moczu pierwotnego to, co potrzebne organizmowi do życia. Ich funkcja jest więc nie do przecenienia – bez nerek, tak jak i bez serca czy płuc po prostu nie jesteśmy w stanie żyć.
 
Problemy z nerkami różnego rodzaju ma ok. 4mln osób w Polsce – oznacza to, że niemal co dziesiąty Polak cierpi na któreś ze schorzeń nefrologicznych.

Aby zapobiec przyszłym problemom z nerkami, należy zacząć przede wszystkim od zapewnienia im codziennej dawki płynów w wysokości minimum dwóch litrów. Już taka ilość płynu ułatwi nerkom proces filtracji.

Leczenie nerek powinniśmy podejmować pod okiem nefrologa gdy tylko zaczną się pojawiać dolegliwości bólowe w okolicach lędźwi (nie zależące od ruchu), bolesne i nazbyt częste oddawanie moczu, niepokojąca barwa i nienaturalny zapach moczu, podwyższone ciśnienie krwi oraz obrzęki – wokół oczu, rąk, stóp czy kostek. Współczesna nefrologia dysponuje wieloma narzędziami pozwalającymi na zdiagnozowanie problemu, a następnie skuteczne i efektywne leczenie nerek.
 
W naszym gabinecie znajdziecie Państwo pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nerek oraz dróg moczowych

Wróć do strony głównej