Gabinet Proktologiczny
Choroby odbytu dotykają nawet 50% populacji. Należy pamiętać, że te same objawy może spowodować choroba hemoroidalna (zwana popularnie żylakami odbytu) jak większy polip odbytnicy będący stanem przedrakowym czy guz nowotworowy albo stan zapalny błony śluzowej odbytnicy.
Im wcześniej i właściwie rozpoznamy wymienione wyżej zmiany chorobowe, tym szanse na pełne wyleczenie są większe. Wczesne wykrycie zmian potencjalnie grożnych stwarza możliwość ich usunięcia i wyleczenia, bez konieczności rozległych, kaleczących zabiegów operacyjnych. Mając to na uwadze, obawa czy wstyd przed wizytą i badaniem proktologicznym są nieuzasadnione.
Aby diagnostyka proktologiczna była w pełni i właściwie przeprowadzona, wskazane jest przygotowanie końcowego odcinka jelita grubego czyli odbytnicy do badania palpacyjnego i wizualizacyjnego. W tym celu wystarczy w dniu wizyty pozostać na piciu płynów, ograniczyć spożywanie posiłków a 3-4 godziny przed wizytą założyć do odbytnicy 1-2 czopki glicerynowe (do nabycia w aptece bez recepty) w celu oczyszczenia jelita.

W czym możemy pomóc:
- choroby odbytu, odbytnicy i jelita grubego
- rektoskopia
- zabiegi ambulatoryjne, leczenie ropni okołoodbytniczych, szczelin odbytu,
  zapalenia krypt, itp.)
- kwalifikacja do zabiegów operacyjnych
- opieka po zabiegach


Wróć do strony głównej