Konsultacje Radiologiczne: RTG, MRI, TK
Radiologia i diagnostyka obrazowa to dziedzina medycyny zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka przy wykorzystaniu różnych technik fizycznych. Począwszy od promieniowania rentgenowskiego (rentgenodiagnostyka, tomografia komputerowa, angiografia), zastosowaniu właściwości pola magnetycznego (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego) czy wreszcie wykorzystując zasady rozchodzenia się ultradźwięków (ultrasonografia). Otrzymany w ten sposób obrazy muszą zostać jeszcze zinterpretowany przez radiologa. Końcowym wynikiem badania jest tzw. opis radiologiczny. 

Diagnostyka obrazowa jest podstawową formą diagnozowania we współczesnej medycynie. Wykorzystywana jest na każdym etapie leczenia chorego - od rozpoznania samej choroby, poprzez postępy w czasie leczenia, aż po wykrywanie powikłań.

W Naszej Klinice oferujemy konsultacje radiologiczne na najwyższym poziomie. W razie potrzeby pomożemy z interpetacją zdjęć RTG, klisz mammograficznych, obrazów tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.


Wróć do strony głównej