USG Prostaty
Profilaktyczne badania prostaty
 
Zapraszamy panów po 40-tym roku życia na przezbrzuszne badanie USG prostaty (gruczołu krokowego).

Do takiego badania pacjent nie musi być na czczo, wystarczy wypicie 1 l płynu godzinę przed badaniem.

Badanie jest przeprowadzane przez doświadczonego ultrasonografistę (specjalistę radiologii i diagnostyki obrazowej) -  na nowym, najwyższej klasy cyfrowym aparacie USG Color Doppler amerykańskiej firmy General Electric - Logiq 9. Badanie, które wykonujemy jest badaniem przesiewowym w diagnostyce prostaty, umożliwia wykrywanie wczesnych zmian oraz może wskazywać na konieczność wykonania badań uzupełniających.

Badania tego typu powinny być wykonywane u każdego mężczyzny w sposób cykliczny, co 6 miesięcy. Dzięki takiej regularności każdy mężczyzna po 40-tym roku życia może czuć się bezpieczny o swoje zdrowie i kondycję (również seksualną). Przykładowo wczesne objawy przerostu prostaty (częstsze oddawanie moczu) mogą być skutecznie leczone farmakologicznie – pod warunkiem odpowiednio szybkiego właściwego zdiagnozowania problemu.

Badanie USG w naszym gabinecie jest zupełnie niebolesne, trwa kilka minut, jego koszt jest niewielki, ale przede wszystkim nie wiąże się z tak trudno akceptowanym badaniem przez odbyt.

Dodatkowo w trakcie badania jednoczasowo oceniana jest budowa nerek i pęcherza moczowego.

Pamiętaj - profilaktyczne badania gruczołu krokowego zapobiegają ciężkim powikłaniom chorób prostaty, w tym impotencji! 

Wróć do strony głównej